Глава 79Проходження служби в органах доходів і зборів
{Назва глави 79 із змінами, внесеними згідно із Законом № 405-VII від 04.07.2013}
{Статтю 568 виключено на підставі Закону № 405-VII від 04.07.2013}
Стаття 569. Посадові особи органів доходів і зборів
1. Працівники органів доходів і зборів, на яких покладено виконання завдань, зазначених у статті 544 цього Кодексу, здійснення організаційного, юридичного, кадрового, фінансового, матеріально-технічного забезпечення діяльності цих органів, є посадовими особами. Посадові особи органів доходів і зборів є державними службовцями.
2. Особи, вперше прийняті на службу до органів доходів і зборів на посади, які передбачають виконання завдань, зазначених у статті 544 цього Кодексу, здійснення організаційного, юридичного, кадрового, фінансового, матеріально-технічного забезпечення діяльності цих органів, приймають Присягу державних службовців, якщо раніше вони не приймали такої Присяги.
3. Правове становище посадових осіб органів доходів і зборів визначається цим Кодексом, а в частині, не врегульованій ним, – законодавством про державну службу та іншими актами законодавства України.
{Стаття 569 в редакції Закону № 405-VII від 04.07.2013}
Стаття 570. Особливості прийняття на службу до органів доходів і зборів
{Назва статті 570 із змінами, внесеними згідно із Законом № 405-VII від 04.07.2013}
1. На службу до органів доходів і зборів приймаються громадяни України, які досягли 18-річного віку і здатні за своїми діловими та моральними якостями, освітнім рівнем і станом здоров’я виконувати завдання, покладені на ці органи. З прийняттям на службу може бути встановлено випробування відповідно до Закону України “Про державну службу”.
{Частина перша статті 570 із змінами, внесеними згідно із Законом № 405-VII від 04.07.2013}
2. Прийняття на службу до митних органів України здійснюється на конкурсній основі, якщо інше не передбачено законом. Порядок проведення конкурсу визначається Кабінетом Міністрів України. Прийняття та службу до органів доходів і зборів на посади, перебування на яких не пов’язане з проходженням державної служби, здійснюється в порядку, визначеному законодавством України про працю.
{Частина друга статті 570 із змінами, внесеними згідно із Законом № 405-VII від 04.07.2013}
3. На службу до органів доходів і зборів не можуть бути прийняті особи, визнані в установленому порядку недієздатними або обмеженими у дієздатності, особи, які мають судимість за вчинення умисного злочину, а також особи, які протягом року, що передував їх зверненню до органу доходів і зборів з приводу працевлаштування, притягувалися до адміністративної відповідальності за вчинення корупційних діянь та інших правопорушень, пов’язаних з корупцією.
{Частина третя статті 570 із змінами, внесеними згідно із Законом № 405-VII від 04.07.2013}
{Статтю 571 виключено на підставі Закону № 405-VII від 04.07.2013}
Стаття 572. Обмеження, пов’язані з проходженням державної служби посадовими особами органів доходів і зборів
{Назва статті 572 із змінами, внесеними згідно із Законом № 405-VII від 04.07.2013}
1. Обмеження, пов’язані з проходженням державної служби посадовими особами органів доходів і зборів, визначаються законом.
2. Посадові особи органів доходів і зборів не можуть обіймати посади, перебування на яких передбачає прийняття рішень з питань діяльності підприємств, контроль за діяльністю яких відповідно до розділу XV цього Кодексу покладено на органи доходів і зборів, а також службові зносини з такими підприємствами, якщо у штаті цих підприємств перебувають близькі родичі зазначених посадових осіб.
Стаття 573. Спеціальні звання посадових осіб органів доходів і зборів
1. Посадовим особам органів доходів і зборів присвоюються такі спеціальні звання::
1) дійсний державний радник податкової та митної справи
2) державний радник податкової та митної справи I рангу;
3) державний радник податкової та митної справи II рангу;
4) державний радник податкової та митної справи III рангу;
5) радник податкової та митної справи I рангу;
6) радник податкової та митної справи II рангу;
7) радник податкової та митної справи III рангу;
8) інспектор податкової та митної справи I рангу;
9) інспектор податкової та митної справи II рангу;
10) інспектор податкової та митної справи III рангу;
11) інспектор податкової та митної справи IV рангу;
12) молодший інспектор податкової та митної справи.
2. Положення про спеціальні звання посадових осіб органів доходів і зборів, порядок присвоєння цих звань та їх співвідношення з рангами державних службовців, а також розміри надбавок до посадового окладу за спеціальні звання затверджуються Кабінетом Міністрів України.
{Частина друга статті 573 в частині встановлення співвідношення спеціальних звань податкової та митної служби з рангами державних службовців набирає чинності одночасно із Законом України від 17 листопада 2011 року “Про державну службу” – див. пункт 1 розділу II Закону № 405-VII від 04.07.2013}
3. Спеціальні звання податкової та митної справи присвоюються довічно. Позбавлення спеціальних звань здійснюється виключно за вироком суду у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України.
{Стаття 573 в редакції Закону № 405-VII від 04.07.2013}
Стаття 574. Робочий час посадових осіб органів доходів і зборів
1. Тривалість та режим роботи, час відпочинку посадових осіб органів доходів і зборів встановлюються відповідно до законодавства України про працю з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
2. Для виконання невідкладних заходів з митного контролю, митного оформлення, боротьби з контрабандою і порушеннями митних правил та інших службових завдань посадові особи органів доходів і зборів України за розпорядженням керівника органу доходів і зборів або його заступника можуть залучатися до роботи в надурочний, а також у нічний час, у святкові, вихідні та неробочі дні. Оплата праці посадових осіб органів доходів і зборів України у надурочний, нічний час, а також у святкові, вихідні та неробочі дні провадиться відповідно до законодавства.