Військова присяга ЗСУ — документ юридичної сили, що має велике державне значення.
Громадяни України, які призвані або добровільно вступили на військову службу до Збройних Сил України, складають Військову присягу на вірність Українському народові в урочистій обстановці, зі зброєю в руках, біля Бойового прапора військової частини, перед строєм командирів і військовослужбовців.
Положення про порядок складання Військової присяги
1. Кожен громадянин України, який поступає на військову службу, особисто складає Військову присягу на вірність Українському народові та скріплює її власноручним підписом.
2. Військова присяга покладає на військовослужбовця всю повноту відповідальності за виконання ним військового обов’язку.
3. Військову присягу складають:
- військовослужбовці, які прибули до військової частини для проходження військової служби і раніше не складали Військової присяги, – після проходження ними програми підготовки, вивчення основних положень військового законодавства України, військових статутів стосовно їх прав та обов’язків, виконання вправи стрільби із стрілецької зброї, але не пізніше ніж через місяць від дня прибуття до військової частини;
- курсанти військово-навчальних закладів, військових відділень, кафедр та факультетів цивільних навчальних закладів, які раніше не складали Військової присяги, – в той самий термін;
- приписані до військової частини військовозобов’язані, які раніше не складали Військової присяги, – не пізніше ніж протягом п’яти днів після прибуття до військової частини для проходження навчальних зборів.
4. День складання Військової присяги є святковим для військової частини.
5. Час і місце складання Військової присяги встановлюються окремим наказом командира військової частини й оголошуються всьому особовому складові.
6. На складання Військової присяги за рішенням командира військової частини можуть запрошуватися близькі родичі військовослужбовців, які складають Військову присягу, а також інші гості.
7. Для складання Військової присяги військовослужбовці прибувають у парадному одязі. У воєнний час форма одягу встановлюється командиром військової частини.
8. У призначений час військова частина під Бойовим Прапором і з оркестром шикується в лінію ротних (взводних) колон. Військовослужбовці, які складають присягу, стоять у перших рядах. Ритуал складання Військової присяги розпочинається виступом командира військової частини про значення Військової присяги для сумлінного, самовідданого служіння Україні. За ним до військовослужбовців, які складають Військову присягу, звертаються представники вищого командування, ветерани Збройних Сил України, близькі родичі, офіцери та прапорщики військової частини, військовослужбовці строкової служби.
Після цього командир частини дає розпорядження командирам підрозділів приступити до складання військовослужбовцями Військової присяги.
Командири підрозділів за алфавітним списком викликають військовослужбовців, які перед строєм проголошують текст Військової присяги, розписуються в цьому списку напроти свого прізвища. Після складання Військової присяги списки з особистими підписами осіб, які склали Військову присягу, командири підрозділів урочисто вручають командирові військової частини.
Командир військової частини поздоровляє військовослужбовців із складанням Військової присяги, а всю військову частину – з поповненням її особового складу. Після цього оркестр виконує Державний Гімн України.
Після виконання Державного Гімну України військова частина проходить урочистим маршем у порядку, визначеному у Стройовому статуті Збройних Сил України.
9. За несприятливих погодних умов складання Військової присяги проводиться у приміщенні.
10. Для військовослужбовців, які не змогли скласти Військову присягу у визначений термін, призначається інший день і час.
11. Загальні списки осіб, які склали Військову присягу, зберігаються у штабі військової частини пронумерованими, прошнурованими та скріпленими сургучевою печаткою в окремій папці.
Після закінчення встановленого терміну списки здаються на зберігання до архіву.
У військовому квитку (особистому посвідченні) військовослужбовця начальник штабу військової частини робить відмітку “Військову присягу склав (день, місяць, рік)”.
12. За виконання вимог цього Положення, забезпечення збереження загальних списків та облік військовослужбовців, які склали Військову присягу, відповідає командир військової частини.
Військова присяга ЗСУ — клятва на вірність народові України.
Я, (прізвище, ім’я та по батькові), вступаю на військову службу і урочисто клянусь народу України завжди бути вірним і відданим йому, сумлінно і чесно виконувати військовий обов’язок, накази командирів, неухильно дотримуватись Конституції і законів України, зберігати державну і військову таємницю.
Я клянусь захищати українську державу, непохитно стояти на сторожі її свободи і незалежності.
Я присягаю ніколи не зрадити народу України.
Якщо у вас виникнуть питання, пишіть нам на електронну пошту або у Facebook чи Telegram.
Для дописувачів, які постійно говорять про права та свободи громадян цитуючи Конституцію України, не забувайте, що в Конституції є статті які вказують і на захист територіальної цілісності! Якщо вже і починаєте говорити про права і свободи тоді не забувайте про ці статті.
Стаття 17. Захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу.
Стаття 65. Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов’язком громадян України.
Що значить конкретно слово захист? Захищати ж можна по різному, наприклад в дискусіях чи словесних перепалках)
То все ж таки, є відповідальність за відмову присягати, чи ні??? Конкретно стаття , пункт і назва документа?
А де написано про присягу? Не перекручуйте слова.
Якщо статью кнституції публікуєте, то повністью будь ласка. Стаття 17. Захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу.
Оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності покладаються на Збройні Сили України.
Забезпечення державної безпеки і захист державного кордону України покладаються на відповідні військові формування та правоохоронні органи держави, організація і порядок діяльності яких визначаються законом.
Збройні Сили України та інші військові формування ніким не можуть бути використані для обмеження прав і свобод громадян або з метою повалення конституційного ладу, усунення органів влади чи перешкоджання їх діяльності.
Держава забезпечує соціальний захист громадян України, які перебувають на службі у Збройних Силах України та в інших військових формуваннях, а також членів їхніх сімей.
На території України забороняється створення і функціонування будь-яких збройних формувань, не передбачених законом.
На території України не допускається розташування іноземних військових баз.
Оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності покладаються на Збройні Сили України. Це честь туди потрапити, щоб туди потрапити треба 5 років у військовому учбовому закладі вчитись, багато чого вміти, психологічно бути готовим. В Україні є щонайменше 2 мільйони професіоналів, які вчились на військового 5 років. Вони певно знають що і як робити, щоб відбити ворога. Замість них йти воювати цивільному який навіть не знає що як калаш зібрати, це не дуже вдале рішення. Цивільні повинні підміните на цивільних посадах тих хто вчився на військового 5 років. Тоді це буде найсильніша армія у світі. Бо 2 мільони за 20 років вчились саме для цього моменту, самі обрали собі цю міссію, для чого і вчились.
100%
Так, а чому тоді закони написані для селян і рабів з заводів? Ця категорія складає, зі слів моїх знайомих і близьких хто воює, приблизно 95% ЗСУ. Непогано депутати ДЛЯ СЕБЕ закони пишуть. Написали, що вони будуть депутатами до кінця війни (тобто довічно), а Зеленський буде довічним президентом. Звісно, вони себе і ще купу чинуш забронювали від призову до кінця війни… І в той же час вони (депутат) вирішили, що найбідніші категорії громадян будуть воювати в окопах і вмирати. В конституції ніде немає мови про бронювання від призову, там написано ВСІ повинні боронити країну. ТАК ЧОГО Ж ВИ ЧИНУШІ ХОЧЕТЕ ВІД ПРОСТИХ ЛЮДЕЙ, ЯКЩО САМІ НЕ ВОЮЄТЕ, СВОЇМ ПРИКЛАДОМ НЕ ПОКАЗУЄТЕ, ЯК ТРЕБА ВОЮВАТИ, А ТІЛЬКИ ПАТЯКАЄТЕ СВОЇМИ БРЕХЛИВИМИ ПИКАМИ?
Накази командирів ……. Якщо командир даун чому я йому маю підпорядковуватись ???? Де моє право пристрелити цю собаку і обійняти його посаду ???
Не принятие военной присяги – не формальность. Это юридический документ, ПОСЛЕ которого наступает уголовная ответственность за невыполнение приказов или дезертирство. Законы государства не отменяют свободу совести граждан. Обман граждан относительно их прав – удел государств, которые скоро рассыпятся в прах. Если человек не принял присягу и отказывается воевать, государство может сделать его зеком, но не комбатантом. В законодательной базе Украины оснований для уголовной ответственности за отказ принятия присяги отсутствует. Выдавать оружие людям, не принявшим присягу – само по себе преступно и лежит за границами законодательства, как не имеющее правовых оснований. Сперва человек добровольно должен принять присягу и только после этого стать комбатантом
Нужно отметить что и законодательстве РФ также нет ответственности за отказ клясться. Когда то читал рассказы тех россиян которые в прошлые десятилетия отказывались присягать. Очень интересно и поучительно. Им то там тоже не доносят о том что их никто не принуждает служить пуйлу. Не доносят эту информацию потому что тоже не желают терять рабов.
присяга была добровольной*
даже в красной армии времён Сталина ….
само понятие предусматривает согласие гражданина, офицеры же обязаны пропагандировать присягу и уставы
А що буде, якщо віруюча людина (притому служитель церкви) згідно своєї віри не може скласти присягу, але готовий виконувати військовий обов’язок без зброї в руках? Я маю на увазі призов у час війни.
Пане Олексію, Закони України мають дотримуватись усі громадяни України, без виключення.
Можете не присягати. Не має закону який забороняє вам відиовитись від присяги. Вам можуть запропонувати альтернативну службі. На привеликий жаль ніхто цього вам не не розповість!!! Як так втратити раба? За відмову від присяги покарання не маеє! Не має такого закону! Можете сміливо відмовлятись. Ми люди!!! Читайте конституцію. Там чітко розграничують людей і громадян! Тобто пишуть Стаття 22. Права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. А от в статті 27 про гомадянина ніслова. Будьте людиною і відстоюйте свої права!
Ви запитайте в них про Стаття 13, статю 95 – де наші дивиденти? Чому ми платим за газ, воду, ел.енергію!Вони розкрадали наші ресурси а тепер….
Не розводьте антидержавну демагогію
доведіть зворотнє, якщо він не правий!
воно може бути скількі завгодно “праве” але шо то змінює як воно лише баба в штанях. Як інакше назвати людину, яка у часи коли на країну напав ворог починає шукати якісь “юридичні” виправдання для властної трусості?
А ты служишь?
А чому трусості?? Людина хвилюється за своє життя, чому пояснюю, тому що коли він піде на війну держава його родину не буде підтримувати, кормити, одягати, в школу або садок собирати, тому чим говорити що він зобов’язаний іти і віддати своє життя за гнилих депутатів які набивають собі карман за життя хлопців, знаю на своєму шляху, то нехай придоставлять забезпечення для їх сім’ї і самим хлопцям а не пускати з голими руками воювати привсьом не платити їм, знущатися над ними і не грибти в тюрму тому що вони відказуються з голими руками воювати
Не погоджуємось з вами. Військові отримують дуже гарне фінансове забезпечення яке дозволяє утримувати сім’ю. По-друге, військові, які зараз воюють, вони воюють не за депутатів, а за свою країну, територію, громадян. От якби усі військові керувались логікою як у вас, то 100% України вже б було окуповано рф дійсно за 3 дні, вас це влаштовує? Стосовно воювати голими руками, вже було багато прикладів, коли при поганому забезпеченні, військові записували відео і це відео розповсюджувалось по багатьох каналам, після розголосу, нечесні командири вже бояться таких розголосів, бо за нашим інформаційним простором слідкують і іноземні країни, які в тому числі допомагають нам. Просто не маніпулюйте та не коментуйте такі речі, усі хто воює мають право питати у інших чому вони не воюють, а ті хто не воює не мають право перекладати відповідальність на інших, хто б вони не були.
Ви сказали військові!!! Зауважте це , а набирають зараз у військо простих громадян. А колишні силовики( пенсіонери) тікають, бо знають як
Фінансування? майже всі свої кошти військові тратять на обладнання, на ремонт техніки, на пальне? Держава цього не забезпечує. За що, власне, воюємо з таким підходом від влади? Україна вже програла і б’ється в агонії, але ніхто не готовий з цим змиритись.
Вартість 1 артилерійського снаряду ~ $3000 це до прикладу, заробітна плата теж якщо взяти середню виплату на 1 військовослужбовця і умовно помножити на кількість задіяних у обороні (це вже самі додумайте приблизну кількість), отримаєте суму яка щомісячно йде з бюджету на виплати. Держава у нас бідна і цей факт можна було б зрозуміти ще дуже давно
вы видели автопарки под держ установами ?
бедная не держава, а обворованные ею граждане
Тобто “хто ж іще винний, як не прості люди?” Поки не буде справедливості – не буде і порядку. Чого це одні вирішили, що вони повинні довго жити і забронювали себе від призову на всю війну (і таких умних чинуш пів країни). А чому тоді хтось повинен замість них вмирати? Або всі по справедливості, як написано в конституції, або так як воно зараз виходить…
ТИ ВВАЖАЄШ ЩО НЕХТУВАННЯ ЗАКОНАМИ З БОКУ ДЕРЖАВИ ЦЕ ГАРНО?
Це бот-провокатор, не ведіться на нього
А якщо я складав присягу без зброї в руках? На вірність народу України обов’язково треба зброю тримати?
главное получить вашу подпись, хотя могут и вместо вас расписаться
Це не присяга,а обітцянка.Немає останньої частини,якщо я порушу присягу………