Патруль у смартфоні

Інформація зі сторінки доступна в безкоштовній офлайн програмі Патруль для iOS.
📱 -> Армія -> Служба в ЗСУ -> Військова присяга ЗСУ

Інформація зі сторінки доступна в безкоштовній офлайн програмі Патруль для Android.
📱 -> Армія -> Служба в ЗСУ -> Військова присяга ЗСУ

військова присяга ЗСУ

 

Військова присяга ЗСУ — документ юридичної сили, що має велике державне значення.

Громадяни України, які призвані або добровільно вступили на військову службу до Збройних Сил України, складають Військову присягу на вірність Українському народові в урочистій обстановці, зі зброєю в руках, біля Бойового прапора військової частини, перед строєм командирів і військовослужбовців.

 

 

Положення про порядок складання Військової присяги

1. Кожен громадянин України, який поступає на військову службу, особисто складає Військову присягу на вірність Українському народові та скріплює її власноручним підписом.

2. Військова присяга покладає на військовослужбовця всю повноту відповідальності за виконання ним військового обов’язку.

3. Військову присягу складають:

  • військовослужбовці, які прибули до військової частини для проходження військової служби і раніше не складали Військової присяги, – після проходження ними програми підготовки, вивчення основних положень військового законодавства України, військових статутів стосовно їх прав та обов’язків, виконання вправи стрільби із стрілецької зброї, але не пізніше ніж через місяць від дня прибуття до військової частини;
  • курсанти військово-навчальних закладів, військових відділень, кафедр та факультетів цивільних навчальних закладів, які раніше не складали Військової присяги, – в той самий термін;
  • приписані до військової частини військовозобов’язані, які раніше не складали Військової присяги, – не пізніше ніж протягом п’яти днів після прибуття до військової частини для проходження навчальних зборів.

4. День складання Військової присяги є святковим для військової частини.

5. Час і місце складання Військової присяги встановлюються окремим наказом командира військової частини й оголошуються всьому особовому складові.

6. На складання Військової присяги за рішенням командира військової частини можуть запрошуватися близькі родичі військовослужбовців, які складають Військову присягу, а також інші гості.

7. Для складання Військової присяги військовослужбовці прибувають у парадному одязі. У воєнний час форма одягу встановлюється командиром військової частини.

8. У призначений час військова частина під Бойовим Прапором і з оркестром шикується в лінію ротних (взводних) колон. Військовослужбовці, які складають присягу, стоять у перших рядах. Ритуал складання Військової присяги розпочинається виступом командира військової частини про значення Військової присяги для сумлінного, самовідданого служіння Україні. За ним до військовослужбовців, які складають Військову присягу, звертаються представники вищого командування, ветерани Збройних Сил України, близькі родичі, офіцери та прапорщики військової частини, військовослужбовці строкової служби.

Після цього командир частини дає розпорядження командирам підрозділів приступити до складання військовослужбовцями Військової присяги.

Командири підрозділів за алфавітним списком викликають військовослужбовців, які перед строєм проголошують текст Військової присяги, розписуються в цьому списку напроти свого прізвища. Після складання Військової присяги списки з особистими підписами осіб, які склали Військову присягу, командири підрозділів урочисто вручають командирові військової частини.

Командир військової частини поздоровляє військовослужбовців із складанням Військової присяги, а всю військову частину – з поповненням її особового складу. Після цього оркестр виконує Державний Гімн України.

Після виконання Державного Гімну України військова частина проходить урочистим маршем у порядку, визначеному у Стройовому статуті Збройних Сил України.

9. За несприятливих погодних умов складання Військової присяги проводиться у приміщенні.

10. Для військовослужбовців, які не змогли скласти Військову присягу у визначений термін, призначається інший день і час.

11. Загальні списки осіб, які склали Військову присягу, зберігаються у штабі військової частини пронумерованими, прошнурованими та скріпленими сургучевою печаткою в окремій папці.
Після закінчення встановленого терміну списки здаються на зберігання до архіву.

У військовому квитку (особистому посвідченні) військовослужбовця начальник штабу військової частини робить відмітку “Військову присягу склав (день, місяць, рік)”.

12. За виконання вимог цього Положення, забезпечення збереження загальних списків та облік військовослужбовців, які склали Військову присягу, відповідає командир військової частини.

Військова присяга ЗСУ — клятва на вірність народові України.

Я, (прізвище, ім’я та по батькові), вступаю на військову службу і урочисто клянусь народу України завжди бути вірним і відданим йому, сумлінно і чесно виконувати військовий обов’язок, накази командирів, неухильно дотримуватись Конституції і законів України, зберігати державну і військову таємницю.

Я клянусь захищати українську державу, непохитно стояти на сторожі її свободи і незалежності.

Я присягаю ніколи не зрадити народу України.

 

Якщо у вас виникнуть питання, пишіть нам на електронну пошту або у Facebook чи Telegram.

Наскільки корисна інформація?

Оцініть сторінку

Середній рейтинг 4.4 / 5. Кількість голосів: 93

Ще немає оцінок.

Підписатися
Сповістити про
guest
20 Коментарі
Найпопулярніші
Новіші Старіші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Лана

Не принятие военной присяги – не формальность. Это юридический документ, ПОСЛЕ которого наступает уголовная ответственность за невыполнение приказов или дезертирство. Законы государства не отменяют свободу совести граждан. Обман граждан относительно их прав – удел государств, которые скоро рассыпятся в прах. Если человек не принял присягу и отказывается воевать, государство может сделать его зеком, но не комбатантом. В законодательной базе Украины оснований для уголовной ответственности за отказ принятия присяги отсутствует. Выдавать оружие людям, не принявшим присягу – само по себе преступно и лежит за границами законодательства, как не имеющее правовых оснований. Сперва человек добровольно должен принять присягу и только после этого стать комбатантом

Pavel

Нужно отметить что и законодательстве РФ также нет ответственности за отказ клясться. Когда то читал рассказы тех россиян которые в прошлые десятилетия отказывались присягать. Очень интересно и поучительно. Им то там тоже не доносят о том что их никто не принуждает служить пуйлу. Не доносят эту информацию потому что тоже не желают терять рабов.

Олексій

А що буде, якщо віруюча людина (притому служитель церкви) згідно своєї віри не може скласти присягу, але готовий виконувати військовий обов’язок без зброї в руках? Я маю на увазі призов у час війни.

Мазепа

Можете не присягати. Не має закону який забороняє вам відиовитись від присяги. Вам можуть запропонувати альтернативну службі. На привеликий жаль ніхто цього вам не не розповість!!! Як так втратити раба? За відмову від присяги покарання не маеє! Не має такого закону! Можете сміливо відмовлятись. Ми люди!!! Читайте конституцію. Там чітко розграничують людей і громадян! Тобто пишуть Стаття 22. Права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. А от в статті 27 про гомадянина ніслова. Будьте людиною і відстоюйте свої права!

Ви запитайте в них про Стаття 13, статю 95 – де наші дивиденти? Чому ми платим за газ, воду, ел.енергію!Вони розкрадали наші ресурси а тепер….

Останнє редагування 11 місяців тому від Мазепа
Юрій Хорт

Не розводьте антидержавну демагогію

Андрій

доведіть зворотнє, якщо він не правий!

Евген

воно може бути скількі завгодно “праве” але шо то змінює як воно лише баба в штанях. Як інакше назвати людину, яка у часи коли на країну напав ворог починає шукати якісь “юридичні” виправдання для властної трусості?

Коля

А ты служишь?

Юляха

А чому трусості?? Людина хвилюється за своє життя, чому пояснюю, тому що коли він піде на війну держава його родину не буде підтримувати, кормити, одягати, в школу або садок собирати, тому чим говорити що він зобов’язаний іти і віддати своє життя за гнилих депутатів які набивають собі карман за життя хлопців, знаю на своєму шляху, то нехай придоставлять забезпечення для їх сім’ї і самим хлопцям а не пускати з голими руками воювати привсьом не платити їм, знущатися над ними і не грибти в тюрму тому що вони відказуються з голими руками воювати

Серж

Накази командирів ……. Якщо командир даун чому я йому маю підпорядковуватись ???? Де моє право пристрелити цю собаку і обійняти його посаду ???

Борис

А якщо я складав присягу без зброї в руках? На вірність народу України обов’язково треба зброю тримати?

Дід

Це не присяга,а обітцянка.Немає останньої частини,якщо я порушу присягу………

20
0
Ви можете прокоментувати даний матеріалx