З листопада українські водії зможуть за допомогою мобільного додатка створювати власні е-посвідчення чи е-технічні паспорти.

Як передає кореспондент УНІАН, про це на прес-конференції повідомив заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Гончаров.

За його словами, вже в листопаді на Єдиному державному веб-порталі електронних послуг буде доступний до скачування спеціальний мобільний додаток, за допомогою якого будь-який водій може створити електронний образ свого водійського посвідчення та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (техпаспорт).

Це надасть водію право не брати з собою в дорогу пластикові оригінали цих документів, адже їхні електронні копії матимуть таку саму юридичну силу, як і пластикові оригінали.

При цьому Гончаров наголосив, що створити електронний образ можна буде лише з документів сучасного зразка, тобто пластикових.

Водійські права та технічні паспорти радянського зразка, а також заламіновані, які видавалися у 1990-их – 2000-их роках, не будуть доступні для оцифровування.

Тому водіям-власникам документів старого зразка, якщо вони захочуть створити електронні дублікати, необхідно буде обміняти їх на нові документи.

Водночас Гончаров підкреслив, що створення електронних копій техпаспорта та водійського посвідчення є добровільним.

Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/economics/transport/10730481-nou-hau-dlya-vodijiv-u-mvs-rozpovili-yak-i-koli-mozhna-bude-otrimati-prava-v-smartfoni.html

Наскільки корисна інформація?

Оцініть сторінку

Середній рейтинг 5 / 5. Кількість голосів: 1

Ще немає оцінок.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Comments are closed.