Скарга щодо порушення законодавства про функціонування державної мови

Уповноваженому із захисту державної мови
01001, м. Київ, провулок Музейний, 12.
Клюс Марія Олександрівна
01001, м.Київ, вул. Українська, 91, кв.91
Email: ukrmova@gmail.com


СКАРГА
щодо порушення законодавства про функціонування державної мови

16 січня 2021 року я відвідала заклад під назвою «Прибульці». Відповідно до даних в куточку споживача, послуги там надає ТОВ «Кримнаш» (код ЄДРПОУ 809786547; адреса: м.Київ, вул.Болсуновська, 2А).
Коли я підійшла до барної стійки, щоб зробити замовлення, працівник закладу із бейждиком «Олуховський Олексій, бармен» звернувся до мене російською мовою. Я зробила працівнику зауваження і водночас ввімкнула відеозапис, щоб зафіксувати, що працівником даного закладу порушується положення статті 30 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».
Працівник закладу продовжив звертатись до мене російською мовою, зазначаючи, що українською мовою він не володіє. Тому я попросила покликати менеджера закладу.
Через деякий час менеджер, який представився Кивою Кирилом Валерієвичем, з’явився, і я зробила зауваження, що працівником їх закладу не виконуються законодавчі вимоги щодо використання державної мови. Однак менеджер відповів, що вони не змушують своїх працівників переходити на українську, тому що те, що він говорить російською і так зрозуміло україномовним громадянам.
Ця розмова зафіксована на відеозаписі, який я долучаю до цієї скарги.
Також до даної скарги додаються письмова заява Зозулі В.А., яка також була відвідувачем цього закладу і підтверджує обставини, зазначені у даній заяві. До неї під час оформлення замовлення також звертались російською мовою.
Зважаючи на принципову позицію працівників та персоналу, та докази, що свідчить про системність порушень, керуючись ст.30 ЗУ «Про забезпечення функціонування української мови як державної»,
ПРОШУ:
Скласти протокол і накласти штраф за порушення ст.30 ЗУ «Про забезпечення функціонування української мови як державної» ТОВ «Кримнаш» (код ЄДРПОУ 809786547; адреса: м.Київ, вул.Болсуновська, 2А).
Про результати повідомити на email: ukrmova@gmail.com.

Дата Підпис

Деталі: https://mova-ombudsman.gov.ua/news/shcho-robiti-koli-vashe-pravo-na-otrimannya-informaciyi-derzhavnoyu-movoyu-porushene

Наскільки корисна інформація?

Оцініть сторінку

Середній рейтинг 5 / 5. Кількість голосів: 2

Ще немає оцінок.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Comments are closed.