Якщо викрали ваше авто

Отже, якщо ви не знайшли свого авто на мiсцi, де його залишили, одразу дзвонiть у полiцiю за номером 102. Перш за все, запитайте, чи не лiчиться ваша автiвка у списку евакуйованих – можливо ви залишили її у неналежному мiсцi. Якщо диспетчер не знайшов номеру авто у базi, значить вашi найгiршi побоювання пiдтвердились. Але це все ще не привiд панiкувати – це вам аж нiяк не допоможе.

1. Розкажiть диспетчеру, де саме ви залишили авто, його номер, колiр та особливi вiдмiтки, кiлькiсть бензину в баку на момент викрадення – усе це допоможе скласти повну картину та негайно розпочати пошук. Далi вас попросять залишатися на мiсцi та чекати на полiцiю.
2. Пiд час очiкування не марнуйте часу та пошукайте, де могла би розташовуватись камера зовнiшнього спостереження. Зазвичай, вони наявнi в кафе, ресторанах, банках, бутиках тощо. Запитайте в охоронцiв чи iншого персоналу, чи не охоплює їх камера потрiбної вам територiї. Якщо так – повiдомте про це полiцейських, вони зможуть отримати вiдеозапис.
3. Поговорiть з персоналом прилеглих закладiв – можливо хтось бачив акт крадiжки. Пам’ятайте: чим бiльше iнформацiї ви зберете, тим бiльша ймовiрнiсть повернути автомобiль.
4. Якщо машина обладнана системою супутникової сигналiзацiї, зв’яжiться з диспетчером i повiдомте про викрадення авто.
5. Якщо ваш автомобiль застрахований (а iнакше й бути не може), зателефонуйте в страхову компанiю i також заявiть про викрадення машини. Оператор повинен роз’яснити, як вам дiяти далi i якi збирати документи, щоб отримати страховку у разi, якщо автомобiль не знайдеться. Не залишайте страховi документи в бардачку автомобiля – це ускладнить процес отримання компенсацiї.
6. Коли приїде полiцiя, детально опишiть ситуацiю та розкажiть все, що вдалось з’ясувати.
7. Пiсля первинних оперативно-слiдчих заходiв вас, швидше за все, направлять до найближчого вiддiлення полiцiї для складання офiцiйної заяви. З’ясуйте, хто займеться розслiдуванням цiєї справи та вiзьмiть у спiвробiтника полiцiї контрольний талон. Офiцiйна заява послужить свого роду гарантiєю того, що страхова компанiя не вiдмовить у виплатi страхового вiдшкодування.
8. У заявi вас попросять вказати контактнi данi (прiзвище, iм’я, по батьковi, адреса), реєстрацiйний номер, марку i колiр викраденої машини. Також у заявi будуть наступнi питання:
– коли, де i в кого ви купили машину;
– хто, крiм вас, мав право керування машиною, тобто чи була оформлена довiренiсть на iншу людину; у кого знаходилися дублiкати ключiв;
– пробiг автомобiля i кiлькiсть палива в баку на момент зникнення;
– чи втрачали ви коли-небудь документи на машину;
– яка сигналiзацiя встановлена;
– мiтки (якщо такi є) на основних деталях i агрегатах: де i коли вони наносилися.
Також до особливих прикмет вiдносяться марка i модель автомагнiтоли (колонок, пiдсилювачiв i т. д.), аерографiя, подряпини та iншi пошкодження кузова, його ремонт (фарбування, видалення вм’ятин i т. П.). Крiм того, важливо згадати, якi речi або предмети знаходилися в салонi та багажнику.
9. Потiм з довiдкою про факт звернення в полiцiю та ключами вiд автiвки вирушайте в страхову компанiю для складання заяви. Необхiдно зробити це якнайшвидше. Якщо полiцiя не знайде ваш автомобiль протягом кiлькох мiсяцiв та закриє справу, вам буде вiдшкодовано компенсацiю, згiдно вашого страхового полiсу.

Щоб зменшити ризик й не стати жертвою злочинців, щоб ваш автомобіль не опинився в списку розшукуваних, поліція звертається до всіх власників транспортних засобів:

– не залишайте транспорт без догляду навіть на короткий час;
– залишайте автомобілі, по можливості, на охоронюваних стоянках або в гаражах;
– обладнайте автомобілі як електронними, так і механічними пристроями проти викрадення;
– при залишенні автомобіля навіть на охоронюваній стоянці або в гаражі необхідно задіяти всі протиугінні засоби;
– не залишайте авто на тривале зберігання в гаражі, не обладнаному надійними замками, що запобігають зріз петель воріт;
– не залишайте ключ від замка запалювання на СТО або у малознайомих осіб, що займаються приватним ремонтом автомобілів;
– не залишайте в салоні автомобіля на видному місці коштовних речей, які можуть привернути увагу злочинців;
– не залишайте документи в салоні, носіть їх із собою;
– не саджайте в салон випадкових пасажирів;
– не показуйте місця встановлення пристроїв проти викрадення й «секреток»;
– якщо ваш автомобіль викрали, не гайте час на самостійний розшук, терміново дзвоніть в поліцію.

І ще кілька практичних порад:
Ставити автомобіль на стоянку треба в добре освітленому й, бажано, людному місці. Але, ідучи до пізнього вечора, постарайтеся спрогнозувати обстановку, що складеться до моменту вашого повернення. Нерідко, навіть дуже жвава, вулиця або провулок до ночі стає зовсім безлюдними. Підходячи пізно ввечері до машини, будьте подвійно пильними. Загляньте усередину, переконайтеся, що в салоні нікого немає, а поблизу немає підозрілих осіб і компаній. Буває, що злочинці «підловлюють» автовласників саме в той момент, коли вони сідають у машину.
Аналогічних запобіжних заходів необхідно дотримуватись і тоді, коли пізнім вечором ви повертаєтесь в гараж. Втома й бажання швидше потрапити додому притуплюють пильність. На це часом і розраховують злочинці, чекаючи свою жертву поблизу гаража. Переконайтесь, що нічого підозрілого немає. Поставивши машину, не затримуйтеся в гаражі.
Виробіть у собі звичку, виходячи з автомобіля навіть на кілька секунд, щоб протерти скло, дістати щось із багажника, обов’язково виймати ключі із замка запалювання, тим більше, коли в машині сидять сторонні люди.
Також звичкою повинно стати закривання дверей на ключ, навіть коли відходиш від машини на кілька метрів.
Якщо ж все-таки ваш автомобіль зник, негайно дзвоніть по телефону «102».

Наскільки корисна інформація?

Оцініть сторінку

Середній рейтинг 5 / 5. Кількість голосів: 3

Ще немає оцінок.