Гранатомет РПГ-22 “Нетто”

рпг 22

Тактико-технічні характеристики
РПГ-22 «Нетто»
Калібр, мм
73
Граната
ПГ-22
Довжина гранатомета у бойовому положенні, мм
850
Довжина гранатомета у похідному положенні, мм
755
Вага гранатомета, кг
2,7
Початкова швидкість гранати, м/с
133
Прицільна дальність, м
160

 

РПГ-22 “Нетто” (ТКБ-0125, індекс ГРАУ – 6Г18) – реактивна протитанкова граната. Є зброєю одноразового застосування. Прийнята на озброєння Радянської Армії у 1980 році. У 1979 р., через сім років після того, як на озброєння було прийнято «Муха», на полігонні випробування представили ручний протитанковий гранатомет – РПГ-22 «Нетто».

Створення нового зразка обумовлювалося недостатньою для того часу бронебійністю гранатомета РПГ-18, а також необхідністю створити гранатомет одноразового застосування з однотрубною конструкцією. Пусковий пристрій гранатомета – тонкостінна труба, з якою насадка поєднана телескопічно. Насадка призначається для подовження у бойовому положенні дульної частини труби. При розведенні труба та насадок складають ствол пускового пристрою. Труба ПУ виготовляється зі склопластику, (той самий матеріал використаний у гранатометі РПГ-18), а для виготовлення насадка поліамід ПА6-211-ДС. ПУ РПГ-22 закривається кришками до моменту переведення у бойове становище.

Застусування РПГ-22

Для переведення ручного протитанкового РПГ-22 у бойове положення з похідного необхідно:

  • висмикнути чеку, насадок висунути до упору вперед, при цьому передню кришку відкидають вниз, мушка звільнившись від кожуха відкидається вгору під дією пружини, приймаючи вертикальне положення;
  • зрушити тягу до упору назад, причому під впливом пружини та пружиної сили задня кришка петлі повертаючись скидається з ПУ;
  • повернути догори до упору запобіжну стійку, при цьому УСМ зводиться.

На мушці є прицільні марки з позначенням “5”, “15”, “25”. Вони відповідають дальності вогню на 50 м, 150 м і 250 м. На відмітці «15», що відповідає дальності 150 м, є далекомірні виступи. Відстань між виступами відповідає проекції ширини танка, який знаходиться на відповідному віддаленні. Для ведення вогню в умовах обмеженої видимості (на відстані до 100 м) на мушці є виступ, а запобіжна стійка має проріз. Крім того, на запобіжній стійці, що служить для кріплення діоптру, нанесені знаки «+» і «-» які призначаються для введення температурних поправок на температуру навколишнього середовища 0°С…+50°С та -50°С…0°С відповідно при пострілі. На відміну від гранатомета РПГ-18 реактивний заряд є зарядом «щіткового типу» пороху 7/1 ТР В/А. Заряд є пучок трубчастого пороху, який защемлений з переднього торця. Ця конструкція заряду підвищує одиничний імпульс, зменшивши при цьому час роботи двигуна. Головна частина гранати споряджається вибуховою речовиною марки «Окфол».

Постріл відбувається після натискання на спусковий важіль (заднє плече шепотіла). Переведення РПГ-22 у похідне становище з бойового не передбачено. За невикористання гранати передбачається її розрядження пострілом. У 1981 р. реактивну протитанкову гранату РПГ-22 «Нетто» за результатами полігонних, а також військових випробувань було прийнято на озброєння СА, проте до цього часу (точніше у 1980 р.) було затверджено ТТЗ (тактико-технічне завдання) на розробку протитанкової реактивної гранати підвищеної ефективності з РПГ-26 “Аглень” (гранатомет одноразового застосування).

Якщо у вас виникнуть питання, пишіть нам на електронну пошту або у Facebook чи Telegram.

Наскільки корисна інформація?

Оцініть сторінку

Середній рейтинг 4.4 / 5. Кількість голосів: 7

Ще немає оцінок.

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі