Реактивний піхотний вогнемет РПВ Шмель (Джміль)

рпв шмель

Технічні характеристики

Наведені в порівнянні з попереднім та наступним РПВ:

Назва«Рись»«Шмель»«Шмель-М»
Общая масса12,6 кг11,8 кг8 кг
Довжина1440 мм920 мм940 мм
Калібр110,5 мм93 мм90 мм
Прицільна дальність190 м600 м800 м
Максимальна дальність400 м1000 м1700 м
Тротиловий еквівалент снаряду2,5 кг (РПВ-А)5-6 кг
Конструктивно деталі «Шмеля» діляться на три групи: Усі видимі деталі, що у сукупності називаються контейнером. По суті, це корпус, прицільні та спускові пристрої, два руків’я, а також ремінь та вузли для з’єднання у в’юк (два РПВ, прив’язані один до одного для перенесення за спиною бійця);
Боєприпас – снаряд, що вражає ціль після пострілу. Складається з капсули з вогнесумішшю, підривника та пігулок запально-розривного заряду;
Двигун, що надає прискорення боєприпасу. Відокремлюється від нього після пострілу у стволі. Робота полягає в запаленні порохових газів. Складається із запалювача, метального заряду та камери.

Принцип роботи та наслідки вогнемета РПВ Шмель

Термобаричні боєприпаси раніше не використовувалися в піхотному озброєнні, так що РПВ Шмель можна назвати революційним у цьому роді. Снаряд влаштований так: у передній частині розташований кумулятивний заряд, що пробиває броню та стіни будівель. Після враження цілі спрацьовує підривник на капсулі з вогнесумішшю, що формує аерозольну хмару, що моментально вибухає, особливо небезпечна в закритих приміщеннях. Потужність кумулятивної частини снаряда становить близько 2,5 кг у тротиловому еквіваленті, що ще більше споріднює РПВ-А з гранатометами, і дозволяє вражати легкоброньовану техніку.
рпв шмель

Спосіб застосування

У похідному положенні РПВ Шмель

  1. Перевести передню руків’я з похідного положення в бойове натиснувши сферичну головку на рукоятці. Під дією пружини рукоятка відводиться від пускового контейнера до клацання, що означає бойове положення рукоятки.
  2. Перевести рукоятку ударно-спускового механізму з похідного положення в бойове до упора натискаючи стопор.
  3. Зняти ударно-спусковий механізм із запобіжника повернувши личку проти годинникової стрілки з положення «ПР» у положення «ОГ».
  4. При натисканні на спусковий гачок бойок наколює капсуль підсилювача. Струмінь полум’я підпалює метальний пороховий заряд.
  5. Тиск порохових газів розганяє боєприпас всередині контейнера. Передня кришка відкидається стисненим повітрям, звільняючи шлях для боєприпасу. Одночасно порохові гази, витікаючи через сопла двигуна викидають з контейнера назад вкладиші, які кріплять двигун і задню кришку контейнера.
  6. При виході боєприпасу з каналу контейнера розпрямляються крила репера і закручують боєприпас навколо подовжньої осі. На відстані 9-12 м від дульного зрізу спрацьовує механізм дальнього зведення підривача.

Категорично заборонено:

  • розбирати вогнемет;
  • переводити ударно-спусковий механізм у бойове положення вхолосту, без виконання пострілу;
  • виконувати постріл не переконавшись, що ремінь для переносу вогнемета не заважає відстрілу задньої кришки;
  • стріляти по цілях, розташованих ближче ніж 20 м від вогнеметника;
  • стріляти з положення, коли позаду вогнеметника близько розташована стіна чи інша перешкода.

Переваги та недоліки вогнемета

До плюсів РПВ Шмель відносять виняткову вражаючу здатність, дальність стрільби, що багаторазово перевищує ранцеві вогнемети, варіативність для виконання різних завдань та ефективність при ураженні легкої броні;
З мінусів виділяються: одноразовість, небезпека для стрільця (спостерігалися випадки детонації через попадання по контейнеру куль або уламків), надмірна «негуманність» — можливість поразки цивільних осіб або союзних солдатів при застосуванні в умовах міського бою, останній пункт стосується лише армії орків.

Модифікації РПВ та снаряди для РПВ «Шмель»

Для внесення ясності треба пояснити, що “Шмель” – одноразова зброя, і літера після “РПВ” означає різновид укомплектованого снаряда. Так, перша модель мала такі різновиди:
  • РПВ-А Найбільш поширений боєприпас із термобаричною (аерозольною) бойовою частиною. Про те, як працює вогнемет із цим боєприпасом, докладно описано вище
  • РПВ-З Запальний боєприпас, технічно близький до РПВ «Рись»
  • РПВ-Д Димовий боєприпас, призначений для зниження видимості стрільців та розрахунків вогневих засобів противника, а також для отруєння живої сили противника у приміщеннях та подібних укриттях

Якщо у вас виникнуть питання, пишіть нам на електронну пошту або у Facebook чи Telegram.

Наскільки корисна інформація?

Оцініть сторінку

Середній рейтинг 5 / 5. Кількість голосів: 4

Ще немає оцінок.

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі