Був представлений на спеціалізованій виставці Зброя та безпека 2015 у Києві.

Конструкція автомата така, що при здійсненні процедури його розбирання (складання) зі зняттям прицілу зберігається точка прицілювання. Зброю оснащено трьома рейками Пікатіні (англ. Picatinny rail) - для установки додаткових оптичних і механічних пристроїв, зокрема прицілу, рукоятки, сошок тощо. Також на Малюк кріпиться і швидкознімний глушник.

Стандартні магазини від АК вставляються в спеціальну шахту, яка допомагає краще фіксувати магазин, а також полегшує його примикання, однак конструкція не дозволяє використовувати багаторядні і дискові магазини. Запобіжник розташований над спусковим гачком. В автоматі застосована конвекційна система відводу тепла від ствола, завдяки чого його ресурс збільшений більш ніж в два рази в порівнянні з автоматом Калашникова.

Передбачена можливість використання зброї, як лівою, так і правою рукою. При цьому ергономічна ручка зведення затвору при стрільбі не рухається. У порівнянні з автоматом Калашникова в Малюка значно менша віддача. Ним можна керувати однією рукою: знімати з запобіжника, вести вогонь, міняти магазин і перезаряджати.

У 2015-2016 рр. пройшов комплекс державних випробувань та дослідну експлуатацію у військах (зокрема у частинах Сил спеціальних операцій), в тому числі в умовах антитерористичній операції.

Крім того була виготовлена та проходила випробування версія у калібрі 5,56х45 мм. Як повідомляють розробники, завдяки використанню патрону 5,56х45 мм суттєво поліпшено основні тактико-технічні характеристики зброї. Зокрема, завдяки більш високій початковій швидкості пулі, що забезпечується натовським патроном, збільшено дальність прямого пострілу та поліпшено показники по кучності та точності стрільби

Тактико-технічні характеристики

Калібр, мм:5,45х38 / 7,62х39
Принцип дії:відведення порохових газів,
поворотний затвор
Вага з порожнім магазином, кг:3,2 / 3,3
Довжина, мм:712
Довжина ствола, мм:415
Місткість магазину, патронів:30
Прицільна дальність, м:1000 / до 1000
Початкова швидкість польоту кулі, м/с:900 / 715
Відстань прямого пострілу по грудній мішені, м:460 / 340

Наскільки корисна інформація?

Оцініть сторінку

Середній рейтинг 4.8 / 5. Кількість голосів: 11

Ще немає оцінок.