Грип та гострі респіраторні інфекції (ГРІ) належать до найпоширеніших інфекційних хвороб, які можуть викликати епідемії та пандемії.

Механізм передачі — повітряно-крапельний. Основним джерелом збудників є хвора людина, яка заразна протягом усього періоду хвороби (3–7 днів).

Небезпечними є особи із стертим і безсимптомним перебігом хвороби, котрі продовжують вести активний спосіб життя. Захворювання здебільшого починається гостро, з проявів загальної інтоксикації (озноб, відчуття жару, сильний головний біль, біль в очах). Хворого турбують загальна слабкість, ломота в попереку, крижах, суглобах, м’язовий біль, порушується сон. Здебільшого на другу добу хвороби з’являється сухий кашель, починає турбувати біль у грудях. Носове дихання порушене через набряк слизової оболонки. Температура тіла може сягати 38-40°С, утримуватись на такому рівні 2-3 доби. Проте, якщо в подальшому гарячка продовжується або розвивається її друга хвиля (загалом триває довше 5-7 діб), це свідчить про розвиток бактеріальних ускладнень (бронхіт, пневмонія, набряк легень і мозку, гайморит, фронтит, отит тощо).

Профілактика захворювань.

Найбільш ефективною є вакцинація. Її потрібно проводити не пізніше за 3 тижні до прогнозованого підйому захворюваності на грип для формування імунітету.

Не менш важливою є неспецифічна профілактика і проводяться як напередодні осінньо зимового періоду, так і в період епідемії.

Ефективними є наступні методи:

— повноцінне харчування з включенням вітамінів у природному вигляді (вживання цитрусових, цибулі, часнику);

— фізичні вправи та загартовування;

— вживання загальнозміцнюючих та тонізуючо — імуномодулюючих препаратів та препаратів цілеспрямованої імуностимулюючої дії (аміксин, амізон, ремантадин тощо).

— широко застосовувати засоби нетрадиційної (народної) медицини, гомеопатичні препарати.

Рекомендовані командуванню частини протиепідемічні заходи:

— тимчасово припинити проведення загальних зборів та інших масових заходів у масштабах військової частини (закладу);

— проводити вологе прибирання 3 раза на добу із застосуванням дезінфікуючих засобів;

— провітрювати приміщення 2-4 рази на добу після ранкового підйому та в перервах під час проведення занять;

— обмежити відвідування родичами на період підвищення захворюваності;

— проводити активне виявлення хворих та осіб з підозрою на інфекційні захворювання шляхом проведення щоденного огляду і опитування особового складу командирами, старшинами підрозділів та медичними працівниками на ранкових оглядах, вечірніх перевірках та інших шикуваннях. Обов’язкова своєчасна ізоляція і госпіталізація хворих;

— передбачити роздільне приймання їжі особовим складом не уражених та уражених грипом підрозділів, збільшити інтервали між змінами харчування для проведення прибирання, дезінфекції та провітрювання приміщень їдалень.

— після відвідин громадських місць обов’язково ретельно мити руки з милом або користуватися антибактеріальними серветками.

— прикривати ніс та рот хустинкою (або одноразовими серветками), особливо при кашлі та чиханні;

— не брати немитими руками їжу і не торкайтеся ними до обличчя;

Лікування гострих респіраторних інфекцій та грипу є складною проблемою, тому його має визначати лікар. У разі виникнення зазначених симптомів обов’язково зверніться за медичною допомогою до лікаря частини!

Наскільки корисна інформація?

Оцініть сторінку

Середній рейтинг 5 / 5. Кількість голосів: 1

Ще немає оцінок.