Купівля нового автомобіля в салоні

Купівля нового авто в салоні є, мабуть, самим надійним і безпечним способом придбання транспортного засобу, тим більше що всі турботи з оформлення автомобіля лягають на дилера. Але спершу варто з’ясувати, в якому автосалоні найкраще купити машину. Багато в чому вибір залежить від репутації салону, тому уважно вивчіть відгуки покупців це допоможе визначити ступінь довіри до автосалону і якість обслуговування клієнтів.

Як вибрати автомобіль?

Вибір автомобіля є, мабуть, найскладнішим завданням, так як необхідно врахувати не тільки його первинну вартість, а й подальше технічне обслуговування (витрати на бензин, комплектуючі, поточний ремонт та інше). Крім того, при покупці машини з салону краще заздалегідь ознайомитися з технічними характеристиками обраного вами авто. Це обумовлено тим фактом, що продавці-консультанти нерідко завищують або занижують характеристики транспортного засобу, роблячи його, таким чином, більш привабливим для покупця.

Коли краще купувати нове авто?

Найкращий час для покупки автомобіля — наприкінці поточного і початку наступного року. Саме в цей період знижки доходять до 10-20% від початкової вартості. Зниження цін на авто пов’язане з необхідністю салонів звільнити місця і потужності під нові машини. Крім того, безсумнівним плюсом покупки автомобіля в даний період є можливість отримати в подарунок кілька приємних опцій або аксесуарів, за які раніше довелося би доплачувати.

Яка процедура покупки авто в салоні?

Процедура покупки авто в салоні супроводжується складанням і підписанням договору купівлі-продажу транспортного засобу. Для цих цілей у більшості автосалонів є стандартні договори, зміст яких навряд чи будуть міняти під індивідуальні запити клієнта. Тим не менш, не варто відразу ж підписувати документи, уважно прочитайте всі пункти контракту. Крім того, щоб зробити покупку машини максимально безпечною, зверніть увагу, щоб в договорі чітко були прописані такі пункти:

- терміни поставки автомобіля (вони повинні бути зафіксовані в календарних днях)

- сума авансу і процедура його повернення, в разі вашої відмови від придбання авто

- вказана повна модифікація моделі, по якій можна встановити точну комплектацію

Як оформити покупку нового автомобіля з салону?

Процедура оформлення покупки нового автомобіля тягне за собою необхідність реєстрації ТЗ в сервісному центрі МВС. Для реєстрації нового авто досить подати такі документи:

- договір з печаткою продавця

- індивідуальний податковий номер (ІПН)

- паспорт або інший документ, що підтверджує особу

- квитанції про оплату реєстрації та комплекту номерних знаків

У сервісному центрі ви отримаєте свідоцтво про реєстрацію (технічний паспорт) та комплект номерних знаків. Після реєстрації дається 3 дні на оформлення обов’язкової страховки (ОСАГО).

Що повинен перевірити покупець під час отримання автомобіля в салоні?

Купити машину мало, потрібно ще бути дуже уважним при її отриманні з автосалону. Головне правило безпечного придбання автомобіля — нічого не підписувати, не переконавшись у якості автомобіля. Як тільки ви підпишете всі необхідні документи і покинете салон, будь-які виявлені пізніше пошкодження стануть придбаними вами особисто і довести щось автосалону буде вкрай проблематично. Тому при отриманні автомобіля обов’язково перевірте:

- комплектацію автомобіля і цілісність лакофарбового покриття

- роботу замків і всіх систем автомобіля (склопідйомників, ременів безпеки і т.д.)

- справність світлових приладів (ближній і далекий світ, поворотники, габаритні вогні)

- роботу двигуна, наявність і рівень рідин у всіх бачках, а також рівень масла і т.п.

Купівля автомобіля з пробігом

На сьогоднішній день інтернет є найбільшим і найрозвиненішим майданчиком для купівлі та продажу автомобілів з пробігом. В Україні існує кілька великих сайтів з оголошеннями про купівлю, продаж, оренду та обмін машин. Купівля-продаж потриманих авто все частіше проводиться за допомогою автосайтів (авторинків), на яких можна купити не тільки машини з України, а й авто з Європи, Польщі, Німеччини, Росії, Румунії та ін.

Як оформити покупку б/в автомобіля?

На даний момент є кілька способів купити б/в автомобіль. Всі вони відрізняються ціною, швидкістю і додатковими перевірками. Провести процедуру оформлення купівлі/продажу авто з пробігом в Україні сьогодні можна:

- уклавши договір купівлі-продажу у нотаріуса

- оформивши договір через комісійний магазин

- виписавши нотаріальну генеральну довіреність

- уклавши договір купівлі-продажу в сервісному центрі МВС

Найбільш надійним способом купівлі машини з пробігом є укладання договору купівлі-продажу у приватного або державного нотаріуса. При цьому, для переоформлення прав власності на транспортний засіб, немає необхідності знімати авто з обліку (абз. 2 п. 33 Постанови КМУ №1388 від 09.07.1998 «Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів»). В цілому, основною перевагою нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу автомобіля є гарантія безпеки та законності угоди, бо нотаріус перевіряє документи і відсутність обтяжень (арешти, заборони, кредити) на машину.

Ще одним способом проведення операції купівлі продажу автомобіля в Україні є оформлення генеральної довіреності. З фінансової точки зору цей варіант є більш економним в порівнянні з посвідченням договору купівлі-продажу і займає менше часу. Однак з юридичної точки зору генеральна довіреність має істотний недолік — не дає права власності на авто. Більш того, довіреність може бути відкликана в будь-який момент, а ви ризикуєте втратити і гроші, і машину.

Оформлення угоди купівлі-продажу автотранспорту через комісійний магазин (автосалони з майданчиками trade-in) проводиться відповідно до Порядку здійснення оптової та роздрібної торгівлі транспортними засобами. При цьому, податок з першого продажу в році легкового автомобіля, мотоцикла, моторолера не стягується. За повторну реалізацію ТЗ в поточному році або продаж вантажного автомобіля, автобуса, причепа, тягача податкова ставка становить 5% від вартості (статті 167.2 і 173.1 Податкового Кодексу України).

Порядок переоформлення прав власності на транспортні засоби може проводитися безпосередньо в сервісному центрі МВС (раніше МРЕВ). Договір купівлі-продажу машини складається сторонами угоди індивідуально (готується заздалегідь з узгодженням всіх пунктів) або за основу приймається бланк типового договору, виданий в СЦ МВС. Угода оформляється в присутності працівника центру і засвідчується печаткою. Після цього проводиться пряма перереєстрація на нового власника.

Оригінал статті: www.lawportal.com.ua

Наскільки корисна інформація?

Оцініть сторінку

Середній рейтинг 4.1 / 5. Кількість голосів: 17

Ще немає оцінок.