Важко описати собі почуття страху і розгубленості, які відчуває водій, який вперше потрапляє в дорожньо-транспортну пригоду. "Новачок" страждає найбільше - і морально, і матеріально. Якщо вашої провини в аварії немає, це просто прекрасно! Але в будь-якому випадку для того, щоб грамотно вийти з такої ситуації, необхідно прислухатися до порад «бувалих».
Порада № 1.
Не потрібно починати спілкування з другим водієм про те, що він (або вона) є винуватцем аварії. Звичайно, ДТП може стати приводом для знайомства. Але найчастіше при аварії ми чуємо на адресу себе, невинної, тільки хамство і помилкові звинувачення. Тому спілкуватися краще на безпечній відстані. Якщо винуватець ДТП захоче поїхати, не тримайте його. Досить просто зафіксувати його дані.
Порада №2.
Непогано було б, якщо у вас виявився при собі прайс на кузовні роботи хорошого автосервісу або хочаб номер телефону автосервісу чи майстра, який приймає на сервісі ваше авто, щоб оцінити пошкодження.
Порада №3.
Знайдіть свідків. Подивіться навколо. Напевно заради такого видовища поруч зібралася невелика група глядачів. Поговоріть з ними, з'ясуйте, що вони бачили, запишіть дані свідків для поліції.
Порада №4.
Дочекайтеся приїзду співробітників поліції, перш ніж пересувати авто. Нехай вас не бентежать пропозиції "не заважати руху" і "розібратися в стороні". Виставте аварійний знак і огляньте автомобіль. Якщо з нього витікає пальне, поруч краще не перебувати і машину ні в якому разі не заводити.
Порада №5.
Зробіть власні записи, що стосуються деталей ДТП, або попросіть все зафіксувати. Докладний протокол допоможе вберегти вас від неприємностей. Згадайте всі деталі події і чітко викладіть їх патрульному. Зафіксуйте все можливе на фото!
Порада №6.
Якщо в момент ДТП у вашій машині знаходилися діти - уважно огляньте їх. Звертайте увагу на все: чи немає великих синців і порізів. Проведіть пальцем у дитини перед очима: якщо вони "розбігаються", слід негайно звернутися до лікаря.