Сигнали фарами

Один - два коротких сигнали дальнім світлом фар для зустрічних автомобілів означають, що попереду можна зустріти патрульну машину.

Також це може означати, що на смузі руху зустрічних транспортних засобів будь-яка небезпека - відкритий люк, ДТП.

Зазвичай в подібній ситуації дальнім світлом фар "підморгують" кілька машин. При особливій ​​небезпеці зустрічному можна коротко "підморгнути" дальнім три і більше разів: "Обережно!".

Швидким і частим "підморгуванням" дальнім світлом користуються також, щоб привернути увагу зустрічного водія, коли той, починаючи засипати, виходить на осьову лінію.

Таку ситуацію краще супроводити і звуковим сигналом. У будь-якому випадку слід знизити швидкість.

Часте миготіння зустрічних фар означає, що тобі треба звернути увагу на світло своїх фар. Можливо, вони сліплять водіїв на зустрічній смузі, і переключитися на ближнє світло.

Один довгий сигнал дальнім світлом фар для зустрічних автомобілів означає: "Пропусти, дати дорогу".

Цей сигнал особливо актуальний на трасі за містом. У ситуації, коли не встигаєш обігнати попутний автомобіль, довгий сигнал дальнім світлом фар означає прохання зустрічному транспортному засобу з'їхати трохи правіше.

З тією ж метою можуть використовувати включення аварійної світлової сигналізації.

Сигнали "поворотниками"

Сигнали миготливих "поворотників", по ПДР, слід включати завчасно при будь-яких маневрах (обгін, поворот, розворот, перестроювання в інший ряд і т.д.). Тим самим ти заздалегідь даєш знати іншим водіям про свої наміри.

Що ж стосується спеціальних сигналів "поворотниками", то включення правого "поворотника" дає зрозуміти водієві який вас обганяє, що ти бачиш його маневр, і не будеш перешкоджати обгону.

В Європі включенням лівого "поворотника" просять: "Поступися дорогою".

Якщо попереду вас, у фури безперервно працює лівий "поворотник", водій цього транспортного засобу попереджає: "Не обганяй!". Як тільки загориться правий "поворотник" можна сміливо обганяти та подякувати "аварійкою" після завершення маневру, в свою чергу водій фури може відповісти "будь ласка" піморгнувши дальнім світлом фар.

Включений лівий поворотник на трасі автомобілем, який зробив обгін, але поки не переміщується із зустрічної смуги руху на свою - інформація для транспортних засобів, які їдуть позаду, про те, що попереду на смузі зустрічного руху порожньо і можна здійснювати обгін услід за ним.

Миготіння обома "поворотниками" одночасно: "Спасибі", Наприклад, якщо поступилися дорогою.

Сигнали аварійними лампами або "аварійка"

Основне призначення аварійних ламп - вимушена зупинка як результат виниклих неполадок.

У темний час доби, аварійки просто незамінні. Зараз все частіше їх сигнали використовують в якості знака подяки. Не забудь подякувати іншим водіям за надану можливість зробити маневр коротким включенням аварійки: "Величезне дякую".

Якщо вночі, авто яке їде попереду включило "аварійку", можливо, ти сліпиш водія фарами в дзеркала.

Звукові сигнали

За правилами, звуковий сигнал можна використовувати тільки для запобігання ДТП, не забувай про це.

На жаль, багато хто його використовує, щоб висловити своє невдоволення пішоходам або іншим водіям.

Іноді короткими позитивними гудками обмінюються знайомі водії, зустрічаючись на дорозі.

Крім того, у відповідь на ваше "спасибі", "аварійкою" можете почути коротенький гудок - це значить "будь ласка".

Наскільки корисна інформація?

Оцініть сторінку

Середній рейтинг 4.3 / 5. Кількість голосів: 10

Ще немає оцінок.