Якщо немає можливості доїхати до найближчого шиномонтажу або ви перебуваєте далеко за містом, а у вас раптово пробило колесо, то ви повинні хоча б теоретично знати, як поміняти колесо самостійно.

• З'їдьте на узбіччя дороги.

• Виставите знак аварійної зупинки.

• Поставте машину на першу передачу, якщо у вас автоматична коробка передач - положення N і добре затягніть ручне гальмо.

• Для підстраховки, під колеса можна покласти стійкі упори, наприклад камені, особливо якщо автомобіль знаходиться під ухилом і у вас слабке ручне гальмо.

• У вашому багажнику завжди повинні бути ключ, запасне колесо і домкрат.

Насамперед одягаємо рукавички, щоб не забруднити руки. Потім ключем послаблюємо гайки на пробитому колесі, підставляємо під поріг автомобіля домкрат, піднімаємо його так, щоб він колесом не торкався землі.

Відкручуємо всі гайки, останньою повинна бути та, що знаходиться у верхній частині колеса. Складаємо їх рядочком, щоб не розгубити.

Знімаємо колесо, підтримуючи його знизу трохи з боків, щоб в разі чого колесо не завдало нам ніяких травм, трохи піднімаємо і тягнемо на себе.

Далі беремо запасне колесо, поєднуємо отвори зі штирями і одягаємо на них. Першою наживляємо верхню гайку, потім всі інші. Після цього вкручуємо, збільшуючи зусилля на ключі, після того як вкрутили гайки, перевірте чи стоїть колесо рівно, тобто немає нахилу. Якщо є нахил, потрібно його знову відкрутити та перевірити чи правильно воно одягнене на штирі.

Тепер машину можна опустити, прибрати домкрат і затягнути гайки якомога сильно, краще навіть ногою докласти зусиль. Якщо цього не зробити, то є ризик втратити колесо в дорозі.

Після цього перевіряємо тиск повітря в шині, воно не повинно бути спущеним, якщо потрібно, то підкачайте запасне колесо (при наявності нососу, звичайно), якщо у вас не виявилось насосу, потрібно спробувати зупинити проїзжаючі автомобілі та попросити допомоги.

Все ретельно перевіряємо і можемо їхати далі. І не відкладаючи, вирушаємо до шиномонтажу, щоб поремонтувати пробите колесо.

На самий кінець можна викликати евакуатор або сервіс допомоги на дорогах, але це вже не безкоштовно. Телефони цих сервісів заздалегідь запишіть собі в телефон.

Наскільки корисна інформація?

Оцініть сторінку

Середній рейтинг 5 / 5. Кількість голосів: 2

Ще немає оцінок.