Щоб виїхати на автомобілі за кордон, необхідно відкрити для себе і всіх подорожуючих Шенгенські візи або мати біометричний паспорт, далі складаємо маршрут, готуємо себе та автомобіль до поїздки.

Уважно ознайомтесь з правилами та необхідними Законами країн через які ви подорожуєте або до яких подорожуєте. Завантажте у мобільний карти або придбайте навігатор, заздалегіть збережіть в навігаторі необхідні точки або місця до яких вам необхідно потрапити. На всякий випадок, роздрукуйте свій маршрут у обидві сторони. Приблизний список необхідного у подорожі закордон:

1. Документи, що посвідчують подорожуючих. Найголовніше в подорожі закордон - закордонний паспорт (у якого щонайменше 6 місяців до кінця терміну). В деяких країнах, наприклад Чехії, у вас можуть попросити медичний страховий поліс (який подаєте разом з документами на візу), тому бажано його мати з собою всім хто подорожує.

2. Реєстраційні документи на автомобіль та посвідчення водія. Якщо автомобіль не ваш, обов'язково має бути довіреність (якщо власник не подорожує з вами), якщо автомобіль у кредиті, візьміть з собою про всяк випадок виписку з банку. Стосовно посвідчення водія виникає постійно багато запитань, чи випустять з ламінованим чи ні,

відповідь - ваше посвідчення на іноземному кордоні ніхто не дивиться, у вашому посвідченні немає кінцевого терміну дії, у вашому посвідченні прізвище та ім'я на англійській - тому ніяких проблем з ним не виникне.

3. Страховий поліс - Зелена карта. Купити таку страховку можете в будь якому бюро яке займається страхуванням, якщо не встигли купити за місцем проживання - не біда, за 50 км до кордону, вистачає продавців страховок. Страхування обов'язкове для в'їзду до іноземної країни.

4. Технічна справність автомобіля та його стан. Будьте уважні, закордоном дуже великі штрафи за тонування передніх вікон (водія та пасажира), якщо на кордоні на тонування можуть закрити очі, то поліція іноземної країни - навряд, тому бажано про це постійно пам'ятати та дотримуватись.

Також при виїзді за кордон, переконайтесь, що ваш автомобіль у чистому стані, з якого не тече бруд, бо є випадки коли прикордонники іноземної країни можуть просто не випустити таке авто, тому перед кордоном, якщо ваше авто забруднене - краще змити бруд витративши 10-15 хвилин ніж потім повертатись на мийку. Також зверніть увагу, лобове скло, має бути без тріщин!

5. Аптечка та додаткові засоби. Переконайтесь в тому, що ваша аптечка має медикаменти у яких ще не вийшов термін дії. Переконайтесь, що у вас з собою в авто є: вогнегасник, знак аварійної зупинки, світловідбиваючий жилет (має знаходитись в салоні авто), запасні лампочки ближнього світла (в правилах багатьох країн це обов'язково), запасне колесо

6. Пальне. Розрахуйте кількість пального, подивіться на ціни на пальне в інших країнах можливо в якійсь з країн буде дешевше дозаправитись ніж заправлятись до повного в іншій країні, обов'язково заправте до повного баку пальне безпосередньо перед кордоном, каністри з пальним везти з собою заборонено.

7. Готовність надати документи які підтверджують ціль подорожі - бронь готелю, запрошення та готівкові кошти або роздруківка з банку про наявність коштів на картці.

Отже, це приблизний перелік того, що необхідно бути з собою при перетині кордону, можливо в деяких випадках думка з автором може відрізнятись, але цей список був складений на основі правил або відгуків подорожуючих.

Наскільки корисна інформація?

Оцініть сторінку

Середній рейтинг 4.1 / 5. Кількість голосів: 7

Ще немає оцінок.