atacms

ATACMS (Army Tactical Missile System)

ATACMS (у простонароді – “товста ракета”) – балістична ракета малої дальності, розроблена і виробляється в Сполучених Штатах для Збройних сил США.

Роль і призначення ATACMS

ATACMS призначені для точного ураження бойових цілей на значній відстані, включаючи театри воєнних операцій. Вони можуть використовуватися для атак на різноманітні цілі, такі як військові об’єкти, командні пункти, техніку та інші цілі ворога.

Дальність і точність

Ракети можуть мати різну дальність польоту в залежності від версії, але вони відзначаються високою точністю та здатністю до наведення на ціль. Деякі версії мають навігаційні системи та інтегровані системи GPS для підвищення точності.

Розвиток

Система ATACMS постійно модернізується та вдосконалюється. Вона використовувалася у різних конфліктах, включаючи операції Буря в пустелі, Іракська свобода, Dragonfly (Україна).

Експорт

Деякі версії ракет були експортовані до інших країн, але рішення про продаж контролюється урядом США і регулюється міжнародними угодами.

Застосування

ATACMS використовуються для різноманітних завдань, включаючи ураження великих об’єктів і контролю над бойовим полем.

США ухвалили рішення про передачу Україні ракет ATACMS Block I M39 у серпні 2023 року. Їх було включено до пакету військової допомоги оголошеного 21 вересня 2023 під виглядом “касетних боєприпасів”.

Типи ракет ATACMS

  • MGM-140A Block 1: Базовий варіант ракети з інерціальною системою управління і касетної головної частини, що містить 950 бойових елементів типу M74. Дальність стрільби до 165 км.
  • MGM-140B Block 1A: Модернізована модифікація, в якій інерціальна система управління комплексована з приймачем американської супутникової системи навігації NAVSTAR, касетна БЧ містить 275 бойових елементів M74. Дальність до 300 км.
  • MGM-140 NTACMS: Корабельна модифікація ракети. Ініціатором НДДКР по створенню цього варіанту системи, отримав позначення NTACMS (англ. Navy TACMS) були ВМС США. Передбачалося використовувати ракети NTACMS для вогневої підтримки морських десантних операцій. В цей час роботи за цим напрямом припинені, однак, поява нових модифікацій ракет ATACMS з ширшими бойовими можливостями, буде сприяти їх відновленню. Для пуску ракет NTACMS передбачається використовувати модифіковані установки вертикального пуску Mk41, якими зараз оснащені крейсери УРО типу «Тікондерога» і есмінці ОРО типу «Арлі Берк». Технічна реалізація проєкту була підтверджена в ході випробувань на полігоні Уайт-Сендз в кінці 1996 року.
  • MGM-140C / MGM-164A Block 2: Оснащена касетною БЧ з 13 самонавідними бойовими елементами BAT («БЕТ»), розробленими фірмою Northrop Grumman Corporation. Дальність стрільби до 140 км.
  • MGM-164B Block 2A: Передбачалося оснащення касетної БЧ з 6 самонавідними інтелектуальними бойовими елементами P3I I-BAT («вдосконалений БЕТ») з новою комбінованою ДБН, яка здійснює пошук цілі в міліметровому діапазоні довжин хвиль і двох ІЧ діапазонах. Дальність стрільби до 220 км. Роботи припинені.
  • MGM-140E Block 1A Unitary (QRU) / MGM-168A ATACMS Block 4A: Модифікація з осколково-фугасною БЧ WDU-18 вагою 227 кг і дальністю стрільби до 270 км.

У програмі “Патруль” ви знайдете необхідні повсякденні нормативні актиекстрені телефони, пам’ятки та багато іншого. Буде корисною у нагоді як пересічному громадянину так і поліцейському чи військовому. Якщо у вас виникнуть питання, пишіть нам на електронну пошту або у Facebook чи Telegram.

Наскільки корисна інформація?

Оцініть сторінку

Середній рейтинг 5 / 5. Кількість голосів: 1

Ще немає оцінок.

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Наш сайт використовує cookies для покращення показників та якості контенту. Використовуючи сайт Патруль, ви погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.
0
Ви можете прокоментувати даний матеріалx