Гранатомет РПГ-18 “Муха”

Тактико-технічні характеристики
РПГ-18 «Муха»
Довжина гранатомета у бойовому положенні, мм
1050
Довжина гранатомета у похідному положенні, мм
705
Вага гранатомета, кг
2,5
Вага гранати, кг
1,4
Початкова швидкість гранати, м/с
114
Макс. швидкість гранати, м/с
475
Швидкострільність, в/м
4
Прицільна дальність, м
200
Пусковий пристрій гранатомета РПГ-18 “Муха” має гладкостінну телескопічну конструкцію, що складається із зовнішньої та внутрішньої труб. Верхня труба виготовлена ​​зі склотканини марки Т13, просоченої лаком ЕП-5122. Внутрішня труба виготовлена ​​з алюмінієвого сплаву 65ХЗД1Т або 65ХЗАМг6М. Прицільне пристосування складається з пружних мушки та діоптру. Мушка має оправу, в пази якої вставляється власне мушка, що є прозорим склом з нанесеними марками та цифрами «5», «10», «15», «20», які відповідають дальностям стрільби 50, 100, 150 і 200 метрів (на один з перших варіантів РПГ 18 використовувалася металева прицільна планка). На рівні вершини прицільної марки «15» з обох боків нанесені горизонтальні штрихи, які можуть використовуватись для визначення дальності танка.
Крім того, на запобіжній стійці є два близько розташовані один до одного діоптрійні отвори: верхній – для прицілювання при температурі повітря від 0°С до -50°С, нижній – для прицілювання при температурі повітря від 0°С до +50°С. Верхні або нижні діоптрійні отвори перекриваються шторкою, для чого її нижній вигнутий кінець фіксується в крайніх положеннях (“-” або “+”) за допомогою фігурного паза, що є в середній частині діоптра.
Для ведення прицільної стрільби з РПГ 18 “Муха” в умовах обмеженої видимості на дальність 70 м (у середину цілі) на оправі зверху над склом є мушка, а на верхньому торці запобіжної стійки – прямокутний проріз. Розривний заряд із ВР марки «Окфол» розташовується в головній частині гранати. Реактивний двигун має одношашковий реактивний заряд із пороху ППК-5.

Застосування РПГ-18

Для переведення «Мухи» з похідного положення в бойове необхідно відкрити задню кришку і розсунути труби до упору, при цьому передня кришка відкриється, а запобіжна стійка з діоптром і мушка займуть вертикальне положення. Для зведення ударного механізму слід повернути запобіжну стійку донизу до упору і потім відпустити її. Постріл здійснюється натисканням на спусковий важіль УСМ. Після переведення в бойовий стан (у разі відсутності пострілу) РПГ-18 потрібно розрядити пострілом у бік супротивника.
Якщо у вас виникнуть питання, пишіть нам на електронну пошту або у Facebook чи Telegram.

Наскільки корисна інформація?

Оцініть сторінку

Середній рейтинг 5 / 5. Кількість голосів: 1

Ще немає оцінок.

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Найпопулярніші
Новіші Старіші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Наш сайт використовує cookies для покращення показників та якості контенту. Використовуючи сайт Патруль, ви погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.
0
Ви можете прокоментувати даний матеріалx