БТР-82 — глибока російська модернізація бронетранспортера БТР-80. Бронетранспортер отримав нову башту з 30-мм гарматою 2А72. Розроблений і виробляється на АТ «Арзамасский машиностроительный завод» у росії.

На машині встановлений 8-циліндровий 4-тактний V-подібний дизельний двигун КамАЗ-740.14-300 потужністю 300 л. с.

Конструкція башти – це уніфікований модуль, оснащений системою стабілізації озброєння у двох площинах, а також електричними приводами. Озброєння представлене 14,5-мм кулеметом КПВТ (для БТР-82) або скорострільною 30-мм гарматою 2A72 (для БТР-82А), спарені з 7,62-мм кулеметом ПКТМ у модулі баштової гарматно-кулеметної установки (БППУ). Спарене озброєння забезпечене електроприводом та цифровим двоплощинним стабілізатором, комбінованим не залежно від часу доби прицілом навідника ТКН-4ГА з денним та нічним каналами, зі стабілізованим полем зору та каналом керування дистанційним підривом снаряда. На модифікації прицілу ТКН-4ГА-03 нічний канал замінено тепловізійним.

Підвищено живучість, прохідність, надійність та ресурс експлуатації порівняно з БТР-80. Є протиуламковий захист у вигляді спеціальних накладок на внутрішній поверхні корпусу та кондиціонер. Бронетранспортер отримав цифрові радіостанції Акведук із шифруванням сигналу та комбіновані прилади спостереження. Підвищена протимінна стійкість.

З наявністю системи стабілізації зброї з’явилася можливість ефективної стрілянини в русі та вночі. На внутрішніх поверхнях корпусу змонтовано протиуламковий захист. Штатне місце оператора на БТР-82А перемістилося з вежі до загального відділення. З метою послабити вплив мін, всі сидіння встановлені на кріплення, що поглинають удар. Машина оснащена новою покращеною системою пожежогасіння

  • БТР-82А – модифікація з 30-мм гарматою 2А72 у модулі БППУ.
  • БТР-82А1 (БТР-88 [14]) – модернізований БТР-82, оснащений дистанційно керованим бойовим модулем розробки ЦНДІ «Буревісник» з 30-мм автоматичною гарматою та 7,62-мм кулеметом.
  • БТР-82АМ – БТР-80 модернізований до рівня БТР-82А. Модернізація виробляється під час капітального ремонту на ремонтних підприємствах.
  • БТР-82АТ – модифікація з комплектом додаткових екранів і ґрат, комбінованим двоканальним прицілом та ПТРК «Корнет» у десантному відділенні.
  • БТР-82В – варіант для Росгвардії з бойовим модулем від БТР-80.
  • БТР-87 – глибока модернізація БТР-82А, має повністю новий бронекорпус з переднім розташуванням моторно-трансмісійного відділення та заднім розташуванням відділення для десантників. Розроблено «Військово-промисловою компанією» Групи ГАЗ і в основному призначено для експорту. Вперше був показаний у червні 2015 року на міжнародному військово-технічному форумі «Армія-2015» у парку «Патріот»

Наскільки корисна інформація?

Оцініть сторінку

Середній рейтинг 0 / 5. Кількість голосів: 0

Ще немає оцінок.

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Наш сайт використовує cookies для покращення показників та якості контенту. Використовуючи сайт Патруль, ви погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.
0
Ви можете прокоментувати даний матеріалx