КамАЗ-63968 «Тайфун-К» — універсальний броньований автомобіль підвищеної захищеності на оригінальному шасі. Належить до машин класу MRAP (захищені від мін та засідок). Є частиною сімейства бронеавтомобілів «Тайфун».

Бронемашина була створена після затвердження Концепції розвитку військової автомобільної техніки Збройних Сил Російської Федерації на період до 2020 року, в якій намічено виробництво автотехніки на основі уніфікованих сімейств.

КАМАЗ-63968 «Тайфун» є частиною нового етапу в розробці російської автотехніки для збройних сил.

Конструкція
Всі ці автомобілі мають високу захищеність і створені для виконання транспортних функцій, в том числі і в зонах бойових дій.

В першу чергу вони потрібні для перевезення солдатів, зброї, БК і іншого. На базі даних машин можливо зробити авто, які будуть виконувати спеціалізовані функції.

Наприклад, машини св’язку або медичні автомобілі, евакуатори, пересувні командні пункти, крани.

На всіх цих автомобілях змонтований двигун ЯМЗ-536, вони уніфіковані по елементам ходової частини і бронювання. Також в кожному з машин сімейства «Тайфун» є бортова інформаційна-керуюча система, яка оброблює інформацію стосовно роботи всіх вузлів і агрегатів машини і демонструє її водію. Кабіна водія і транспортний відсік дуже зручні. В якому встановлені комфортні крісла з підголовниками, тримачами зброї і ремені безпеки.

Для зменшення дії ударної хвилі крісла кріпляться до стінки бронемодуля. На кришу може монтуватися кулемет. Є кондиціонер.

Вихід відбувається через задню апарель або через бокову дверцту. В криші є люк для аварійної эвакуації.

Колеса MRAP є кулестійкі, з підкачкою повітря. В кабіні встановлена система “БИУС”, яка регулює роботу всіх систем MRAP.

Озброєння та захист
На всі «Тайфуни» можна монтувати кулеметний модуль. Захист – комбінований, виконаний із металу і кераміки, він забеспечує 4-й клас захисту. Периметр MRAP забеспечен відеокамерами, які дозволяють моніторити навколишнє середовище прямо із транспортного відсіку або кабіни. Всі машини сімейства «Тайфун» мають три або ж чотири вісну систему.

КамАЗ-63968 «Тайфун» витримує підрив 8 кг тротила під любою частиною автомобіля. Захист комбінований – сталь і кераміка, броня може витримувати кулю калибру 14,5 мм з кулемета КПВТ, а також бронебійну 7,62-мм кулю Б-32 із СВД.

В той самий час є думка що захист “Тайфун-К” може протистояти більшим загрозам, які були окреслені на одній з платформ на досвіді Війни в Сирії. Кабіна машини захищена посиленою бронею. Передбачено також установка захисту на лобове скло. За наявною информацією, броня дає захист особового складу від 30-мм снарядів.

“Тайфун-К” може протистояти РПГ. Від цих загроз машину можуть врятувати спеціальні навесні елементи, які надійно захищають екіпаж від кумулятивних струй. Вони являють собою решітки і полімерні мати, рівномірно встановлені периметром корпусу.

Варіанти
Колісна формула 4×4
КАМАЗ-5388 — 4×4 броньоване шасі
КАМАЗ-5388 — 4×4 бронетранспортер
КАМАЗ-53888 — 4×4 броньована вантажівка
Колісна формула 6×6
КАМАЗ-6396 — 6×6 броньоване шасі
КАМАЗ-6396 — 6×6 броньована вантажівка
КАМАЗ-63968 — 6×6 бронетранспортер
Колісна формула 8×8
КАМАЗ-6398 — 8×8 броньоване шасі
КАМАЗ-6398 — 8×8 броньована вантажівка
КАМАЗ-63988 — 8×8 Armoured personnel carrier
Машини на основі
КАМАЗ-63969
КАМАЗ-63969 — бронетранспортер-амфібія з колісною формулою 6×6 та дистанційно-керованим бойовим модулем.

Наскільки корисна інформація?

Оцініть сторінку

Середній рейтинг 0 / 5. Кількість голосів: 0

Ще немає оцінок.

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Наш сайт використовує cookies для покращення показників та якості контенту. Використовуючи сайт Патруль, ви погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.
0
Ви можете прокоментувати даний матеріалx